Kúpaliská v Maďarsku

 • Dovolenka termálne kúpaliská v Maďarsku

 • Chcete si po celoročnej práci oddýchnuť a relaxovať? Bolí Vás chrbát a celý Váš organizmus potrebuje nutne dovolenku, ale neviete kam s deťmi? Vitajte na stránkach wwwkupaliska.eu. Ponúkame maďarské termálne kúpaliská a kúpele vhodné pre všetky vekové kategórie v destináciách Budapešť, Bükfürdö, Hevíz, Sárvár, Mosonmagyaróvár, Hajdúszoboszló, Harkány a Zalakaros.

  Všetky termálne kúpaliská a kúpele poskytujú klientom ako priestor pre ich relaxáciu, tak i rekreáciu a športové vyžitie, svoje si nájdu aj milovníci histórie a kultúry.

  Liečebné Kúpele Harkány
  Sú celosvetovo uznávané kúpele a patrí medzi najvyhľadávanejšie kúpele v Maďarsku. Liečebná voda tu vyviera o teplote 62 ° C a ako jediná na svete obsahuje síru rozpustenú vo forme plynu.

  Maďarské kúpele Hajdúszoboszló
  Kúpele Hajdúszoboszló sú rozsiahly kúpeľný komplex Európy na východe Maďarska, je tiež označovaná Mekkou reumatikov.

  Termálne kúpele Mosonmagyaróvár
  Flexum termálne kúpele - voda z týchto termálnych prameňov je svetovo uznávaná liečivá voda, ktorá podľa účinku na zdravie je zaradená medzi 5 najlepších liečebných vôd v Európe.

  Maďarské kúpele Sárvár - komplex liečebných kúpeľov a wellnes
  Maďarské termálne kúpelalisko Sárvár na konci roku 2002 otvoreno nový moderný komplex liečebných kúpeľov, spa a wellness kúpeľov na skutočne svetovej úrovni. Sárvárským termálnym a wellness kúpeľom Sárvári Gyógy-és bola v roku 2005 udelená cena "Najlepšie wellness zariadenie v Maďarsku".

  Termálne jazero Hévíz
  Kúpeľné stredisko a kúpalisko Hévíz je známe vďaka najväčšiemu termálnemu jazeru v Európe. V jazere sa dá kúpať po celý rok, a to vonku a vnútri.

  Termálne kúpele Gránit Zalakaros Maďarsko
  Termálne kúpalisko Gránit predstavujem moderný kúpeľný liečebný komplex, ktorý je vhodný pre všetky vekové generácie. Nájdeme tu zónu s termálnymi bazénmi, zónu pre wellness zážitok, sauny, parný kúpeľ, soľnú komoru i vonkajšie časť ideálne pre zábavu rodín s deťmi.


  Kúpalisko a kúpele Bükfürdö
  Tunajšie zásaditá hydrogen-uhličitanová liečivá voda má jedinečné zloženie s vysokým obsahom vápnika, horčíka a fluóru. Používa sa pri liečbe porúch pohybového ústrojenstva, gynekologických ťažkostí, chronický zápalov kĺbov, reumatizmu, prebiehajú tu pooperačná rehabilitácia, lieči sa žalúdočné vredy a ďalšie choroby a poruchy tráviaceho ústrojenstva.
   
   
  Termálne kúpaliská - kúpele Budapešť
  Budapešť je hlavné mesto s najväčším počtom kúpeľov na svete. Budapešť ponúka na výlety mnoho starobylých pamiatok z čias Rakúsko - Uhorska, kúpele, alebo sa môžete vyraziť do kaviarní, štýlových barov, vyskúšať tradičné vína či pikantné klobásky.

  Dovolenka kúpele Maďarsko, maďarské kúpele, kúpele Maďarsko, kúpele v ma% skej, termálne kúpele, termálne kúpele v Maďarsku, Budapešť, Bükfürdö, Hevíz, Sárvár, Mosonmagyaróvár, Hajdúszoboszló, Harkány, Zalakaros, dovolenka, zájazd, cestovná kancelária, Maďarskej kúpele - Bükfürdö
 • Maďarské kúpele - Maďarsko krajina kúpeľov a termálnych vôd

 • Maďarsko je naozaj krajina kúpeľov a termálnych vôd.
  A nielen horúcej vody nepostráda Maďarsko, ale stať je veľmi bohatý aj na zásoby sladkej vody. Dokonca geológovia a zahraniční experti predpovedajú, že Maďarsko sa stane za pár desiatok rokov vývozcom pitnej vody.

  Nechceme Vás presviedčať o pravosti tvrdenia, že sme krajina kúpeľov.

  Namiesto toho ponúkame pár imponujúcich čísiel a údajov:
  Poklad - termálna voda sa dostáva na povrch cez 1372 vrtov.

  V tejto chvíli na území štátu prevádzke celkovo 385 termálnych kúpalísk a kúpeľov.

  Z termálnej vody sa môže stať liečebná voda v okamihu, keď sa dokáže, že je účinná pre rôzne typy ochorení.

  Je evidovaných celkom 207 liečivých vôd a klasifikáciu termálne kúpele vlastní v Maďarsku 70 miest.

  Minerálnych vôd je celkom 224 druhov.

  Liečivá voda zásobuje ďalej celkom 5 liečebných jaskýň.

  V Maďarsku sa nachádzajú dvoje suché liečebné kúpele. LK liečbe sa tu používa na zemský povrch vyrážajúci kysličník uhličitý.