Dovolenka na Slovensku

Malá krajina v srdci Európy, ktorá je veľmi rozmanitá a bohatá na neustále objavovanie. Počas dovolenky na Slovensku môžete navštíviť termálne kúpaliská, hrady, zámky, turistické chodníky i Národné parky.


  • Dovolenka Veľký Meder, termálne kúpalisko s dušou

  • Veľký Meder termálne kúpalisko patrí medzi najznámejšie a najvyhľadávanejšie v regióne na južného Slovenska, kde sa dá stráviť príjemná letná dovolenka. V tomto regióne sa nachádzajú známe lokality ako termálne kúpalisko Veľký Meder, kúpalisko Dunajská Streda, Číčov a kúpaliska Topoľníky. 
  • Hlavným centrom tohto regiónu je mesto Veľký Meder známe ako kúpeľné mesto so zaujímavou históriou a klenotom - liečivou termálnou vodou. Termálna voda má priaznivé účinky na liečenie kĺbových ochorení, ochorení chrbtice a svalová únava a celkovo napomáha k regenerácii organizmu. 
  • Pramení z hĺbky 1500 m, z dvoch vrtov (z jedného vrtu vyviera voda s teplotou 56,5 ° C, z druhého vrtu voda s teplotou 76,5 ° C). V regióne Veľký Meder je množstvo možností ubytovania za výhodné ceny v hoteloch, apartmánoch, chatách, penziónoch. Počas horúcich letných dni máte možnosť stráviť pekný čas návštevou termálneho kúpaliska Thermal Corvinus Veľký Meder.
 
  • Kúpalisko Veľký Meder

  • Kúpele, latinský názov Balneum, je všeobecne povedane sprchovací alebo vaňový kúpeľ, širšie označenie označuje miesto, kde sa vykonávajú liečebné kúpeľné kúry. Pravdepodobne už pred štyrmi tisíckami rokov vznikali najstaršie kúpele a bazény pri veľkých riekach v indických mestách.
  • Aj v Starom Egypte existovali kúpele s prepracovanou prevádzkou. Kúpele okrem iného poskytovali možnosť robotníkom, pracujúcim na stavbe pyramíd, dodržiavať svoje hygienické zvyklosti. Napríklad v Číne k najmarkantnějším rozšíreniam kúpeľníctva dochádzalo za dynastie Čou v rokoch 1100 - 300 pred našim letopočtom. Kúpele boli pôvodne spoločné pre obe pohlavia.
  • V Japonsku sa verejné kúpele začali budovať s rozvojom budhizmu. Ich teplota dosahovala až 50 ° C. Vďaka tejto vysokej teplote vody bolo nutné sa adaptovať a navštevovať kúpele už od detstva. Neskôr sa pristúpilo k variante kúpeľov oddelených pre mužov a ženy, čo samozrejme nezabránilo pokušeniu pozorovať opačné pohlavie vo chvíľach relaxácie.